T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
SAMSUN / CANİK - Yavuz Selim İlkokulu

Haberler

May

Okulumuzda atıl durumda olan bahçe iş makinaları ile temizlenip, tarıma uygun hale getirilmiştir. Ardından öğrencilerimiz öğretmenleri eşliğinde uylama bahçemize ilk dikimlerini gerçekleştirdiler. Çilekleri elleriyle diken çocuklar toprakla uğraşmanın mutluluğunu yaşadılar. 

Nis

Okulumuzda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenlik havasında kutlandı. Okuumuz velilerinin katkısıyla yiyecek kermesi de düzenlenen günde, öğrencilerimiz hazırladıkları gösterileri sundular. Vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiler. 

Mrt

Birinci Dünya Savaşının gidişatının değişmesinin yanında Türk tarihinde büyük mana taşıyan Çanakkale Zaferinin 104. yılı okulumuzda kutlandı. Yapılan etkinliklerde 250 binden fazla şehit verip yeni bir ruhun diriliş destanının yazıldığı bu günde tarihi kanlarıyla yazan şehitlerimiz unutulmadı. ÇANAKKALE GEÇİLMEZ sözünü tüm dünyaya ezberleten yiğitlerimiz dualarla anıldı. 

Mrt

Okulumuzda 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü dolayısıyla İstiklal Marşını güzel okuma yarışması düzenlendi. Yarışmaya 15 öğrenci katıldı. Öğrenciler İstiklal Marşını hatasız okuma, vücut dilini doğru kullanabilme ve İstiklal Marşımızın sahip olduğu manevi duyguyu verme alt dallarında değerlendirildiler. Yarışmada birinci Nurten Mengütekin , ikinci Damla Caniklioğlu , üçüncü Ecrinnaz Yağız oldu. Yunus Emre Hartamacı ise mansiyon ödülü aldı. Bu yarışmada emek veren tüm öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve velilerimizi canı gönülden kutluyoruz. 

Mrt

Okulumuzda 2-B sınıfı öğrencilerinin hazırladıkları birbirinden lezzetli ve görsel anlamda şık kahvaltı tabakları yarıştı. Toplam 12 kahvaltı tabağının katıldığı yarışmada Azra Karaca ve annesinin hazırladığı tabak birinci olurken ikinciliği Nidanur Patavracı, üçüncülüğü Yunus Emre Hartamacı ve annesinin hazırladığı tabak aldı. Sağlıklı beslenmede kahvaltı yapmanın öneminin vurgulandığı yarışmadan sonra öğrenciler anneleri ile birlikte hazırladıkları kahvaltıları yediler. 

Ock

Yavuz Selim İlkokulunda öğrenciler karnelerini aldılar. Bir dönem boyunca hiç devamsızlık yapmayan öğrenciler karne sevincini katlayıp hediyelerini Canik İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Uzunlar´ın elinden aldılar. Aynı zamanda takdir alan başarılı öğrencilere de hediyeleri takdim edildi. Tüm öğrencilerimizi kutluyor, iyi tailler diliyoruz. 

Kas

24 Kasım Öğretmenler Günü okulumuzda etkinliklerle kutlandı. 

Kas

Okulumuzda Peygamber efendimizin doğumu kapsamında, Mevlidi Nebi Haftası etkinliklerle kutlandı. 

Kas

Atatürk Haftası kapsamında okulumuz öğrenci ve öğretmenlerinin hazırladığı program beğeniyle izlendi. Ardından İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Uzunlar, Şube Müdürleri Bakiye Usta ve Yüksel Önder´in katılımlarıyla "Ebrularla Atatürk" resim sergimiz gezildi.

Ekm

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı okulumuzda coşku ile kutlandı. Okulumuzda yapılan kutlama programının ardından Yavuz Selim İlkokulu, Emrullah Efendi Orta Okulu, Gülbahar Hatun Anaokulu öğrenci öğeretmen veliler ve vatandaşların yoğun katılımıyla Bayram Yürüyüşü gerçekleştirildi. Yavuz Selim Mahallesi ve 200 Evler Mahallesine yapılan yürüyüş vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı.  Belediye Başkanımız Osman Genç´in ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar´ın katılımıyla bayramı mahallerinde yaşayan vatandaşlarımız öğrencilerimizi sevgi ile karşıladılar. 

Ekm

26 Ekim 2018 günü okulumuzda öğrenci temsilcisi seçimi yapılmıştır. Seçime Nurselin Değerli, Meryem Yarar, Mert Ebon, Furkan Karabulut katılmışlardır. Çekişmeli geçen seçim sürecinde Nurselin Değerli 93 oy alarak Okul temsilcisi olmaya hak kazanmıştır. Öğrencimize başarılar dileriz. 

Eyl

1. sınıflar için zil çaldı. Okulumuza başlayana 1. sınıf velilerine rehberlik servisi tarafından okula uyum , oryantasyon semineri verildi. 1. sınıf öğrencileri rehberlik öğretmeni ve okul idaresi tarafından sınıflarında ziyaret edilerek hoş geldiniz hediyeleri takdim edildi. 

May

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce uygulanan Okulun Yıldızıyız Projesi kapsamında başarılı olan sınıflara ve öğrenci temsilcilerine ödülleri verildi. Okulumuzun 2-A, 2-B, 2-E, 3-B, 3-C, 3-D, 4-B, 4-C, 4-D sınıfları yıldızın tüm basamaklarını tamamlayarak ödüle layık görüldü. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerini tebrik ediyoruz. 

May

Okulumuzun birinci sınıf öğrencilerinin hazırlamış olduğu "Okuma Bayramı Etkinliği" velilerimiz tarafından beğeniyle izlendi. Birinci sınıf öğrencilerimiz okuyup yazmanın heyecanını ve mutluluğunu velilerimizle paylaştı. 

Nis

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Yavuz Selim İlkokulunda coşku ile kutlandı.